مقالات

کافئین در وعده صبحانه

بخشی از مغز کورتیزول را کنترل می کند و باعث احساس سرحالی می شود. در صورت عدم وجود کورتیزول، احساس خواب آلودگی در افراد ایجاد می شود. کافئین موجود در قهوه نیز دقیقا همین عملکرد را در بدن دارد. این مقاله ۲۵ مزیت جالب نوشیدن قهوه در ابتدای صبح را بر اساس جدیدترین پژوهشهای متخصصین بیان می کند.

از مزیت های نوشیدن قهوه در وعده ی صبحانه:

 –عملکرد فیزیکی را بهبود می بخشد

مصرف هر روز قهوه در صبح می تواند به شدت عملکرد جسمی را بهبود بخشد. کافئین می تواند عملکرد سیستم عصبی را تحریک کند و موجب انتقال سیگنال به سلول های چربی به منظور شکستن چربی بدن و آزاد سازی اسید های چرب سلول های چربی به خون و مصرف آنها در بدن به عنوان سوخت شود. علاوه بر این، کافئین همچنین به افزایش سطح آدرنالین خون کمک می کند. همانطور که می دانید آدرنالین یک هورمون برای کمک به آماده سازی بدن در مقابل عملکرد شدید فیزیکی به ویژه در حال ورزش و فعالیت بدنی است. با این اثرات، هیچ تعجبی وجود ندارد که بگوییم کافئین می تواند به بهبود عملکرد فیزیکی کمک کند؛ بنابراین، حدود ۳۰ دقیقه قبل از رفتن به ورزشگاه، بهتر است از یک قهوه لذت ببرید.

 –مواد مغذی زیادی دارد

قهوه حاوی مواد مغذی زیادی است. یک فنجان قهوه حاوی مواد مغذی مهم مانند ویتامین B2، ویتامین B3، ویتامین B5، منگنز، پتاسیم و منیزیم است. اگر چه مقدار آنها در یک فنجان زیاد نیست، تقریبا همه مردم بیش از یک فنجان قهوه در روز می نوشند. در صورت مصرف ۳-۴ فنجان قهوه، این مقدار به سرعت افزایش می یابد.

تعداد زیادی آنتی اکسیدان دارد

برای افرادی که یک رژیم استاندارد غربی دارند، قهوه ممکن است بهترین جنبه رژیم غذایی باشد. این به این دلیل است که قهوه مقدار زیادی آنتی اکسیدان دارد. در واقع، مطالعات نشان می دهد که تقریبا همه افراد از آنتی اکسیدان های قهوه بیشتر از سبزیجات و میوه ها استفاده می کنند. آنتی اکسیدان های موجود در قهوه می توانند التهاب را کاهش دهند، بدن را سالم نگه دارند، سلول ها را از آسیب ها محافظت کرده و علائم بیماری های مزمن مانند آرتریت و درد مفاصل را کاهش دهند.

-کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲

دیابت نوع دو به عنوان یک مشکل بهداشتی شناخته شده است که حدود ۳۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان را درگیر کرده است. علت آن افزایش سطح قند خون به علت عدم توانایی ترشح انسولین و یا مقاومت به انسولین تعیین شده است. برخی مطالعات نشان دادند، مصرف قهوه خطر ابتلا به دیابت نوع II را کمتر می کند. برخی مطالعات نشان می دهد در افرادی که قهوه مصرف می کنند ۲۵ تا ۳۰ درصد خطر ابتلا به این بیماری کاهش می یابد.

-بهبود حافظه

حداقل یک فنجان قهوه در روز باعث بهبود حافظه کوتاه مدت می شود. محققان فعالیت مغز را با کمک یک fMRI اندازه گیری کردند که نشان دهنده افزایش حساسیت شناختی و تسریع زمان واکنش بود. این مطالعات نشان دهنده بهبود عملکرد برخی از قسمت های مغز که مسئول نگهداری اطلاعات است، می باشد. کافئین به تمرکز کمک می کند و بر حافظه بلند مدت نیز تاثیر دارد.

صرف نظر از بهبود حافظه و تمرکز، مصرف روزانه قهوه می تواند به سلامت کلی مغز نیز کمک کند. بعضی مطالعات اخیر نوشیدن قهوه را با کاهش خطر ابتلا به بیماری های ذهنی مرتبط می دانند.

دیدگاهتان را بنویسید