دسته‌بندی نشده

قهوه کلمبیا

قهوه کلمبیا

وقت اون رسیده که قهوه کلمبیا رو بهتر از مردم کلمبیا بشناسید! اگر از عاشقان قهوه هستید و به قهوه و قهوه نوشی عشق می‌ورزید کافی است تا به انتهای این مطلب در کنار ما باشید چه برسد به آنکه از طرفداران قهوه کلمبیا هم باشید!

کشور کلمبیا و قهوه‌های معروفش

پیش از هر چیز خوب است بدانید کشور کلمبیا مرغوبترین قهوه عربیکا را در جهان تولید می‌کند. قهوه عربیکا از تلخی کمتری نسبت به دیگر قهوه‌ها برخوردار است و طعم بی‌نظیر و عالی دارد. درختچه‌های همیشه سبز عربیکا در بسیاری از مناطق، از جمله کشور کلمبیا یافت می‌شوند. قهوه‌های کلمبیا از عطر و طعم شیرین، کاراملی، کاکائویی، مرکباتی و فندقی برخوردارند و در ارتفاع 1200 تا 2000 متری کشت می‌شوند. دلیل اینکه به این قهوه طعم‌های مختلفی اختصاص داده شده این است که قهوه کلمبیا در محیط‌های مختلفی رشد می‌کند و گونه‌های متفاوتی دارد. برای همین نمی‌توان یک طعم خاص را برای آن تعریف کرد. اما به طور کل می‌توان گفت قهوه کلمبیا از طعم ملایم و متعادلی برخوردار است و توجه هر قهوه دوستی را به خود جلب می‌کند. معمولا زمان برداشت قهوه‌های این منطقه، در ماه دسامبر و آپریل است. کشور کلمبیا سالانه قهوه زیادی را تولید کرده و به سراسر جهان ارسال می‌کند. به طوری که در سال 2016 میزان تولید سالانه کشور کلمبیا به مقدار ۱,۹۱۴,۰۰۰,۰۰۰ پوند رسیده بود. در حال حاضر قهوه کلمبیا در بسیاری از فروشگاه‌ها موجود و قابل خرید است. در صورتی که دوست دارید قهوه کلمبیا را امتحان کنید، می‌توانید آن را به صورت دانه‌های رست شده خریداری کرده و با دستگاه آسیاب قهوه خود آسیاب نمایید.

مشخصات کلی قهوه کلمبیا

نوع: عربیکا

اسیدیته: متوسط به بالا

عطر: قوی

طعم: ملایم

درصد برشته شدن: دارک رست

کافئین: 1.17 درصد تا 1.37 درصد

طعم قهوه کلمبیا به چه صورت است؟

همانطور که گفتیم قهوه کلمبیا از طعم‌ ملایم و متعادلی برخوردار است. عطر این قهوه قوی بوده و طعم آن کاملا ملایم است. میزان اسیدیته قهوه کلمبیا متوسط به بالا بوده و درصد برشته شدن آن لایت تا دارک رست است. اگر میزان کافئین موجود در قهوه کلمبیا برایتان سوال است، باید بگوییم که مقدار کافئین این قهوه از 1.17 درصد تا 1.37 درصد می‌باشد. بسیاری طعم قهوه کلمبیا را به میوه‌های استوایی، توت قرمز، سیب و شیرینی شکلات و کارامل تشبیه می‌کنند. در واقع در زمان نوشیدن قهوه کلمبیا می‌توان با رایحه و عطر میوه‌های استوایی و مرکبات به خوبی همراه شد. طعم قهوه کلمبیا بستگی به منطقه کشت آن دارد و بسته به محل، طعم آن کمی تغییر پیدا می‌کند. کشور کلمبیا علاوه بر اینکه در تولید قهوه عربیکا نقش مهمی دارد، قهوه‌های دیگری از جمله روبوستا را نیز تولید می‌کند. قهوه عربیکا نسبت به قهوه روبوستا کلمبیا، از طعم شیرین‌تری برخوردار است و اسیدیته قوی‌تری دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید